42-200 Częstochowa
ul. Dąbrowskiego 1
tel. (0-34) 324-36-38
e-mail: biuro@gaudemater.pl
Polska  Angielska

Wyszukiwarka

Aktualności

Imprezy, wydarzenia...

Akademia Pana Chopina
Niedziela, 22 sierpnia, godz. 17:00
Kościół św. Wojciecha w Biskupicach


Robert Gawroński - fortepian
Piotr Nowak - trąbka


Robert Gawroński
ur. 5 maja 1962 r. w Częstochowie. Pianista, kameralista, pedagog. Studia pianistyczne odbył w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, w klasie profesora Andrzeja Tatarskiego. W czasie studiów brał udział w kursach mistrzowskich i był laureatem konkursów muzycznych. Prowadzi działalność pianistyczną i pedagogiczną w częstochowskim szkolnictwie muzycznym szczebla średniego i wyższego. Koncertował w Polsce i za granicą (m.in. Austria, Niemcy, Rosja, Węgry, Włochy, Litwa, Słowacja). Występował z Orkiestrą Filharmonii Częstochowskiej i Orkiestrą Polskiego Radia Amadeus. W dorobku posiada szereg nagrań radiowych, telewizyjnych i płytowych. Jest profesorem w Zakładzie Dydaktyki Instrumentalnej Instytutu Muzyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie oraz Prodziekanem ds. Nauki Wydziału Wychowania Artystycznego AJD.

Piotr Nowak
urodził się w 1990 roku w Blachowni. Naukę gry na trąbce rozpoczął w wieku 9 lat w Państwowej Szkole Muzycznej im. Marcina Żebrowskiego w Częstochowie w klasie trąbki Marka Piątka. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Hochshule fur Musik Hanns Eisler w Berlinie.
Do ważniejszych osiągnięć zaliczyć można:
- III nagrodę na I Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych Blaszanych, Katowice 2006
- I nagrodę na VII Festiwalu Instrumentów Dętych Blaszanych, Mielec 2008
- wyróżnienie na II Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej 2008
- III nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Trębaczy w kategorii solistów oraz I nagrodę w kategorii studiów orkiestrowych
- II nagrodę na II Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych Blaszanych Katowice 2010.
Współpracował m.in. z Morphing Vienna Chamber Orchestra, Narodową Orkiestrą Polskiego Radia w Katowicach, Kameralną Orkiestrą Miasta Tychy "Aukso".
Był stypendystą Ministra Kultury, Prezydenta Miasta Częstochowy oraz Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.




Imprezy cykliczne

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej Projekty zagraniczne Dni Europejskiej Kultury Ludowej Noc Kulturalna Festiwal im. Kaliny Jędrusik Światowy Kongres Częstochowian Dni Kultury Chrześcijańskiej Dni Częstochowy Jazz kameralnie Promocje książek CLASSIC TEA inne

Galerie

wykonanie internet plus